А де святі?

Іван Полежака

Чи багато віруючих людей? Багато. Дуже багато. А де святі?

«Ви маєте ставати святими й бути святими», - відкриває і закликає Господь. А ми? Ми приходимо в цей світ, ходимо в Церкву, одягаємось в одяг років і йдемо з цього світу. Йдемо ..., якими?

Багато віруючих ... А де святі? Можливо ми їх не бачимо? Не бачимо в світі, не бачимо серед віруючих, не бачимо серед священнослужителів, не бачимо серед ченців. Не бачимо ... Чому? Їх немає? Вони непомітні і їх занадто мало? Ми не вміємо бачити?

Кличе Господь до святості. Звучить Його заклик через Слово і через Слово розкривається шлях. Звучить Його заклик через прихід Христа і розкривається шлях через життя Спасителя. Звучить Його заклик і вінчається розп'яттям. Звучить Його заклик ... А ми? Що ми робимо за словом Його? Як відповідаємо на покликання? Як освячуємося життям Його? Як вінчаємося Хрестом Його?

Бог говорить ..., і ми говоримо ... Ми говоримо: «Нехай буде воля Твоя», а творимо свою волю. Ми знаємо Боже Слово, а спираємося на свої знання і досвід. Ми віруючі, а довіряємо собі.
«Ви маєте ставати святими й бути святими, бо Я - святий», - говорить Бог і вказує на справжню Святість, на Себе. Вказує, щоб ми завжди мали Його перед собою і мали можливість спертися на Його слово, на Його образ, на Його життя серед нас.

Ми живемо в певних життєвих обставинах, але чи сприймаємо ми обставини через Бога? Ми спілкуємося з людьми, але чи шукаємо ми в людях Бога? Ми приймаємо рішення, але чи спираємось ми при цьому на Божу дію у нас?

«Ви маєте ставати святими й бути святими», - вчить Господь і розкриває Заповіді любові, щоб ми у всьому бачили Його і жили з Ним і через Нього. Щоб ми стали Його продовженням. Бо Він - Сонце, ми - промені. Святість одна на всіх і Джерело її Одне.

«Живу вже не я, а живе Христос у мені», - говорить апостол Павло і показує зразок істинної святості. Святості, якої заслуговує кожен віруючий, кожна людина.

Людина гідна святості і мусить бути святою, бо так стверджує Бог. Та що робить людина для того? Чи прагне виконати волю Божу віруючий в Бога?

«Ви маєте ставати святими й бути святими, бо Я - святий». Лев.11:44.