Главная » Размышления христианина » Чому Бог, про якого говорить Біблія, не є філософом
 

Чому Бог, про якого говорить Біблія, не є філософом

Тому що Бог, про якого говорить Біблія, нічого не пояснює і нічого не дока3ує. Він просто говорить людині: так – роби, а отак – не роби. Та нам же все одно хочется мати хоч якісь пояснення і хоч якісь відповіді на дуже для нас важливе питання «чому». Тоді Бог, про якого говорить Біблія, дає нам дуже дивне пояснення: тому що «так» Мені подобається, а «отак» - Мені не подобається.

А на додаток цей Бог, про якого говорить Біблія, попереджає, говорячи: якщо будеш робити так, як Мені подобається, тоді Я буду твоїм Господом, а ти будеш Мені сином. Та якщо будеш робити так, як Мені не подобається, то тоді Я буду тебе карати доти, аж поки ти не отямишся і знов почнеш робити так, як Мені подобається. А якщо не отямишся, то ти перестанеш бути Мені сином (до речі, це важливо, що не «Моїм», а саме «Мені»), а Я перестану бути твоїм Господом, і живи тоді як сам розумієш.

Всі ці Божі пояснення і попередження стосуються лише тих  з нас, хто хоче бути усиновленим саме таким Богом, про якого говорить Біблія. А для всіх інших це не має жодного значення, бо вони вже не є «синами» такого Бога, про якого говорить Біблія, а цей Бог не є їхнім Богом, Богом, про якого говорить Біблія. 

З усього цього я і роблю висновок, що Бог, який не дає пояснень і чітких доказів Своєї правоти, а лише вимагає робити так, як Йому подобається, не є філософом.

Адже ніхто з філософів не аргументує правоту своїх тверджень лише тим, що стверджує, що так йому «подобається», а хибність тверджень інших філософів лише тим, що йому, філософу, це «не подобається».

01.08.2021.