Істинно, істинно кажу ва

о. Іван Полежака

«Істинно, істинно кажу вам: хто слово Моє слухає і вірить у Того, Хто послав Мене, той має вічне життя і на суд не приходить, а перейшов він від смерти до життя. Істинно, істинно кажу вам, що настане час, і нині вже є, коли мертві почують голос Сина Божого і почувши, оживуть.» Ів.5,24-25

«мертві почують голос Сина Божого і почувши, оживуть.»

Знаємо що Господь спускався до аду. Знаємо що голос Його чули ті, хто там перебував. Знаємо, що багато померлих явилось тоді на землі. Знаємо, але самі тих померлих серед живих не бачили. Не бачили, тому що це і не потрібно. Тому що Господь говорить не лише про тих померлих, які перейшли до іншого життя. Він говорить ще і про нас, як про мертвих. Бо всі, хто живе гріхом, є мертвими для Царства Небесного.
«Інший же з учеників Його сказав Йому: Господи! Дозволь мені перше піти і поховати батька мого. Але Ісус сказав йому: іди за Мною і залиш мертвим ховати своїх мерців» Мф 8,21-22, пор. з Лк. 9,59-60.

Доки ми не з Богом, ми мертві для Вічності. Бо лише Бог має плодоносну силу Життя. І в Бозі плодоносними стаємо ми.

Господи, дай нам сил щоб поєднатись з Тобою. Господи, навчи нас як стати плодоносними тут, на Землі. Ти навчаєш нас сіяти в світ добро. Сіяти думкою, словом, ділом. Сіяти, бо кожне добро збагачує світ і проростає, перш за все, в нас. Проростає настільки, наскільки ми прагнемо добра Істинного. Не свого добра, а Добра Божого. В прагненні Твого, Господи, наше добро очищається від накопичень гріха і отримує силу досягати Отця, який бачить наше прагнення і нашу дію, і приймає, і орошає, і збагачує, і ми стаємо Його дітьми. 
Господи, дякуємо Тобі за Твою дію в нас.
Господи, Твоя любов до нас незбагненна. Відкрий нас, мертвих, на Твою Любов і на Твоє Слово, і оживи нас.

Бог дав нам Своє Слово. Коли ми слухаємо Його і живемо по Слову, то дозволяємо Слову Божому здійснюватися в нас: «Істинно, істинно кажу вам: хто слово Моє слухає і вірить у Того, Хто послав Мене, той має вічне життя і на суд не приходить, а перейшов він від смерти до життя.»