Кожна людина добра

Кожна людина добра. Знаю це твердо, бо кожна людина є творінням Божим. А Бог все робить добре.
Кожна людина добра по своїй природі і, періодично, робить добро (навіть та людина, яка здається злою). Робить і зробивши, на певний період часу, стає щасливою. Бо кожна добра справа є Божою справою. То ж коли людина відчуває в собі Божий поштовх і діє згідно з поштовхом, то Бог наповнює її душу радістю яка просвітлює життя і вводить в стан блаженства. А далі… Далі знову розпочинається звичайне людське життя.
Бог нагородив людину радістю за послух, а сатана прагне ту радість відібрати. Він посилає до тієї людини своїх слуг які нашіптують: “Ти дуже гарна, людино. Ти звершила добрий вчинок. Тепер ті, кому ти зробила добро, будуть вдячні тобі і зобов’язані перед тобою до самого гробу. …”. Є люди які не реагують на подібні нашіптування, а є такі що уважно вслуховуються в приємні слова. А коли вслуховуються то в подальшому звершують, подібно до Єви та Адама, справу сатани і падають.
Добро і зло…, Бог і сатана…, вони завжди поруч із людиною. Тиша в якій відкривається вічність і в якій чути все, і нав’язливий шепіт який вириває людину з Вічності і пропонує вкусити “плід” і насититись ним. Два різні стани людини які ведуть до діаметрально протилежних наслідків.
Тиша тиха. Вона не має зовнішніх ефектів, не нагороджує тимчасовою величчю і тимчасовими привілеями. Їй це не потрібно, бо вона має все і завжди і людям пропонує все і назавжди. Вона нікуди не поспішає, бо їй належить Вічність. То ж вона і людям пропонує відкрити для себе Вічність і ввійти в Неї.
Шепіт гамірний. Він звертає увагу на привабливість зовнішнього і тимчасового. Він стимулює виривати із миті все тепер, негайно, щоб тим усим негайно насититись і отримати задоволення.
Злети й падіння в невпинній боротьбі Життя та смерті. Що обирає людина? Слабка і грішна, вона може, вибравши тишу, отримати велич і Життя, а може, наситившись світом, роздутись як мильна бульбашка яка в момент “переходу” лопне.
Кожна людина добра. І щоб доброта її розросталась до Вічності Господь навчає: “як твориш милостиню, нехай ліва рука твоя не знає, що робить правиця твоя, щоб милостиня твоя була потаємною; і Отець твій, Який бачить таємне, воздасть тобі явно” Мф.6,3-4.
Дякую Тобі, милостивий Боже, за Твоє навчання і прошу Тебе, допоможи стати гідним учеником.