«Мене використовують»

о. Іван Полежака 

Часом таке відчуття вривається в життя і не дає спокою. В голову лізуть різні думки. А коли вже лізуть, то вони не добрі. Перед нами повстає неприглядний образ людини, про яку ми до того турбувались. 
Прийшов час задуматись чи правильно ми живемо. Бог повірив в нас і дає можливість зрозуміти, що нас використовують. Тільки не так як ми про те думаємо. Нас використовує інша сила. Сила, яка використовує і ту людину, про яку ми думаємо, що то вона зловживає нашою добротою. Наше бажання бути не такими, як про нас думають, чи нас сприймають, а кращими, або ж проста засліпленість іншою доброю ідеєю, відкриває двері злій силі і дарує можливість перекручувати наше сприйняття і маніпулювати нами. Ми починаємо робити не те, що повинні, втрачаючи час свого спасіння і відбираючи можливість потрудитись на спасіння у іншої людини.
Гарний і благодатний час, коли ми помічаємо що нас використовують. Головне не зациклитись на тому, що ми помітили, а піти далі, спрямовуючи свої помисли до Бога, щоб в Його світлі відслідкувати свої мотивації і зрозуміти вартість дій. В Божому світлі ми не будемо докоряти людині за те, що вона використала нас в своїх цілях і переклала свій труд на наші плечі а, скоріше за все, попросимо у неї вибачення за те, що своїми діями заважали їй робити власні кроки до спасіння. І, звичайно ж, нам захочеться перепросити у Бога і подякувати Йому за Його віру в нас і за надану можливість звільнитись від впливу злих сил.