Главная » Размышления христианина » Наше земне життя це дорога від народження на Землі до народження у Вічності
 

Наше земне життя це дорога від народження на Землі до народження у Вічності

о. Іван Полежака

Наше земне життя це дорога від народження на Землі до народження у Вічності. І дорога життя обов’язково приводить нас до дивної, неначе з якоїсь казки, гори зі схилом. Підійшовши до гори ми можемо подивитись вниз і побачити що поверхня схилу покрита слизьким, приємним покриттям, як мокра глина. По Такому покриттю нам хочеться поковзатись несучись до низу. На дорозі до низу є і трампліни, підлітаючи на яких нам перехопить дух; і круті спуски, які підіймають адреналін; і пологі ділянки, на яких можна перепочити від вражень. Спускаючись, можна отримати цілу гаму задоволень. Але…
Наше земне життя це дорога від народження на Землі до народження у Вічності.. І дорога життя обов’язково приводить нас до дивної, неначе з якоїсь казки, гори зі схилом. Підійшовши до гори, ми можемо подивитись вверх і побачити що поверхня гори покрита слизьким, неприємним покриттям, як мокра глина. І що через глину проступають невеличкі виступи за які можна чіплятись, ставати на них і підійматись вверх. І коли ми підіймаємось вверх, прикладаючи зусилля, то хмари, які нас оточували, розступаються і з’являється Сонце, яке прояснює і зігріває і висушує глину, щоб нам легше було підійматись.
Гора зі схилом це кожна обставина нашого життя, яку ми можемо використати або для спуску, або для підйому. Коли в обставинах життя ми не пам’ятаємо про Бога, то «дивимось вниз» і користуємось обставинами так, як звикли, намагаючись виразити себе, показати себе, довести своє, скинути стрес, отримати задоволення… Ми ковзаємо в прірву, на дні якої лише муть і з якої немає звиклих підйомників, як на гірських курортах, і з якої можемо і не вилізти. А коли вилазимо, то витрачаємо багато зусиль і обростаємо шрамами.
Гора зі схилом це кожна обставина нашого життя, яку ми можемо використати або для спуску, або для підйому. Коли в обставинах життя ми пам’ятаємо про Бога, то «дивимось вверх» і те, що без Бога здається приємним і манить до задоволення, сприймається як перепона на шляху до світла. Слизьке покриття, то наші бажання задовільнити себе. Вони гарно служать нашому ковзанню вниз і протидіють руху вверх. Але, в світлі Божім ми бачимо те, за що можемо зачепитись, щоб піднятись хоч трошки вище. І робимо зусилля і підіймаємось
Кожна обставина нашого життя без Бога служить падінню, а з Богом може піднести на вершини, з яких світ бачиться по іншому, бо наповнений Божою Любов’ю.
Боже милостивий, допоможи постійно пам’ятати про Тебе і в Твоєму світлі сприймати всі обставини життя. І дай сили вилізти з прірви, в якій знаходимось.