Размышления владыки II

Вл. Венедикт (Алексийчук)

Кожен з нас в житті чогось досягнув, щось посідає, щось розуміє – і це є добре, бо Бог є Творець і хоче, щоб ми також творили на цій землі, бо ж є створені на його образ і подобу. Однак важливо зрозуміти, що не своїми спосібностями, досвідом, розумом все робимо, а що це Господь дав нам ті чи інші таланти, спроможності та обставини. 
Що значить вміти побачити Господа в нашому житті: зважати не лише на свої здібності, але на те, що все це ми отримали як дар від Бога. Вміймо бачити за всім, що нам вдається, на що ми спроможні, не лише свої можливості та заслуги, але Господа, з волі і милосердя Якого ми все це можемо!

01.04.2014

Коли придивитися до нашого життя, то кожен з нас покликаний Богом приносити плоди. Але як різні дерева приносять різні плоди, так і люди є різні, і Бог очікує від кожного саме його плодів.
Однак часто ми найперше дивимось на інших: як вони живуть, як поводяться в різних ситуаціях, які приносять плоди, добрі чи злі. Когось критикуємо, когось хвалимо. Але ми несвідомі, що маємо пильнувати найперше себе, щоб бути тою землею, в яку Боже слово падає і приносить плоди. І кожен спроможний приносити ці плоди і має до цього всі здібності та можливості. Проте мусить ту землю, значить, самого себе, обробляти, щоб бути родючим ґрунтом.
Бог є Той, Хто завжди прагне сіяти, Той, Хто сіє завжди. Але чи Його слово в кожну хвилину нашого життя зможе плодоносити? Чи ми завжди готові чинити Божу волю? Чи ми завжди готові прийняти те зерно, що Бог сіє в нас?
Тому вдивляймося і будьмо тою землею, яка завжди плодоносить в будь-яких життєвих обставинах.

02/04/2014

Оновою нашого життя в будь-яких обставинах, є наша християнська ідентичність, наше життя в Бозі. Й коли ця наша християнська ідентичність зростає і нею ми живемо, живемо Христом, тоді будь які речі стають можливі до реалізації. Славні для всіх нас слова апостола Павла, який каже: «Все можу в укріпляючому мене Христі». Коли ти християнин і все більше живеш Христом, а Він живе у тобі, тоді нема різниці де ти є, хто ти є; чи пустельник, чи президент, але ти в Бозі – знаходиш відповіді на все. В Бозі будуєш спілкування, в Бозі твориш структуру, в Бозі займаєшся бізнесом.

08.04.2014

Кожна людина створена на образ Божий, вона шукає Бога, як свого Творця. Кожна душа є за своєю природою християнською, як каже Тертуліан. Кожна людина свідомо чи не свідом шукає Бога, як свого творця. Шукає як би Його прославити, як віддати честь. А в силу того, що людина дуже часто не вихована в християнському середовищі, вона не завжди може свого Творця пізнати і відкрити для себе.

Однак можемо за кожним добрим вчинком, намірами, за доброю волею, які можемо зауважити в кожній особі, побачити цю спраглість за Богом. Яку ніхто і ніщо не може задовольнити. А ми, християни, своїм життям і поставою мали б показувати людям, що цю відвічну спрагу кожної людини ми реалізували в нашому житті. Тоді люди будуть розуміти, якщо ми пізнали істинного Бога, цією правдою живемо, то й вони так захочуть жити!

Коли поглянути в історію Церкви, то побачимо, що починаючи від апостолів і до теперішніх часів, всім хто прагнув свідчити про Ісуса Христа, їм ніколи не було легко. Їх переслідували, били, зневажали, не сприймакли, але вони мали свідомість того, що Бог хоче, щоб вони свідчили про Нього, де б вони не були і щоб не ставалося в їх житті. 
Це важливо пам’ятати кожному з нас. Обставини є такі, як є, а ми не завжди маємо вплив на них. Але важливо мати свідомість, що саме в цих обставинах, з тими людьми, Бог очікує від нас свідчення про Нього. Бог очікує, щоб саме в цих обставинах ми промовляли про Нього, щоб ми були Його свідками. Тож вміймо прийняти обставини нашого життя і людей, яких Бог нам дає, як і місце, де Бог хоче, щоб ми свідчили про Нього.

https://www.facebook.com/venedykt